Športové hry pekárov 2012

Športové hry pekárov a cukrárov sa tento rok konali 02.06.2012 v obci Velké Kosihy, v regióne Komárno. Záštitu nad ŠH prevzal Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka pán Lubomír Jahnátek.

Celkom sa zúcastnilo 32 firiem, clenských podnikov Cechu, prakticky z celého Slovenska a pocet úcastníkov bol viac ako 620 osôb, velkých aj malých, majitelov aj spolupracovníkov a ich rodinných príslušníkov.

Základné sútažne disciplíny boli :

Futbalový turnaj: zúcastnilo sa ho 8 družstiev – vítazom sa stalo družstvo spolocnosti Fotnetti , s.r.o. Dunajská streda
Pretahovanie lanom: sútažilo 12 šest clenných družstiev – vítazom sa stalo družstvo Myjavská pekáren , s.r.o. , Myjava
Strelba zo vzduchovky: sútažilo celkom 35 úcastníkov – ženy aj muži spolu – vítazom sa stal Dávid Sobona z pekárne Hapeko Kolárovo
Varenie pekárskeho gulášu: do sútaže sa prihlásilo celkom 12 družstiev – vítazom sa stalo družstvo pekáren Jozef Oremus , Bánov.

Firmy pre deti a hier chtivý kolegov , pripravili viac ako 35 rôznych sútaží. Sprievodnými akciami bolo vystúpenie hasicov , ukážky vojenských akcii , skákací hrad , nanukové šou a rada atrakcii vrátane disko tancov .

V prvom zápase nastávajúcej tradície „Biely proti ciernym” teda kominári verzus pekári - sa podarilo zvítazit družstvu pekárov . Kominári skoncili na krásnom druhom mieste a pekári skoncili síce predposlední, ale boli spokojní. :-)

Dakujeme za pomoc a ústretovost obci Velké Kosihy na cele so starostom pánom Lajosom Csókom a pánom Csehim , rodine Foldesovej a Kraslanovej z pekárne F+K .

Dakujem sponzorom a priatelom, ktorí túto akciu podporili :

SPP a.s. SlovenskoOLD HEROLD HEFE , s.r.o.
VÚB a.s. SlovenskoZeelandia , s.r.o. Košice
Ekvia , s.r.o. NitraBAFER , s.r.o. Prešov
Lesaffre , a.s. SlovenskoTIP TOP Prachar , s.r.o. Bratislava
Kornfeil s.r.o SlovenskoTECHNOPEK , s.r.o. Bratislava